Rezerwat Natury

SZAMPON W KOSTCE, A MYDŁO

Szampon w kostce, a mydło

W dniu dzisiejszym chciałabym poruszyć bardzo ważną kwestię związaną z różnicami pomiędzy mydłem do włosów, a szamponem w kostce do włosów. Jeżeli chcielibyście zapoznać się z tematem zapraszam do lektury 🙂

Dlaczego w ogóle poruszam taki temat? Otóż wielu moich klientów ma opory w kupowaniu szamponów w kostce tylko dlatego, że dużo wcześniej byli w posiadaniu mydła do włosów. Takie osoby skarżą się najczęściej na to, że mydło kiepsko się pieniło i pozostawiało włosy tępe i matowe. Dlatego dzisiaj przychodzę do was z garstką informacji, które wytłumaczą, dlaczego mydła do włosów pozostawiają u wielu klientów niesmak i przynoszą rozczarowanie oraz dlaczego szampony do włosów w kostce są lepszym wyborem.

Szampony w kostce powstały w duchu zero waste, ale także dla wygody wielu osób. Ze względu na swój skład mogą być przecież używane także do mycia ciała. Przydatne jest to zwłaszcza wtedy gdy wybieramy się w podróż samolotem z bagażem podręcznym. Poza tym jedna kostka szamponu do włosów wystarcza na około 50-60 użyć, w zależności od długości i gęstości włosów.

Na pierwszy rzut oka mydła do włosów oraz szampony w kostce wyglądają bardzo podobnie. Pakowane są w ekologiczne opakowania i mają identyczną konsystencję – oba wyglądają, jak mydło w kostce.

Różnice znajdują się głębiej, dokładnie w składzie obu kosmetyków do włosów. Szampony w kostce, poza tym, że różnią się konsystencją od standardowych szamponów w płynie, to prawie wcale nie różnią się od nich działaniem. Szampony w kostce posiadają substancje pieniące tj. SLS, SLES, ALS, SCI, z których SCI jest oczywiście najdelikatniejszym środkiem zarówno pieniącym, jak i myjącym. Dodatkowo PH szamponu w kostce jest utrzymywane na poziomie odczynu kwaśnego, czyli sprzyjającego naszym potrzebom skóry.

Mydło w kostce natomiast zamiast substancji pieniących, posiada zmydlone kwasy tłuszczowe w postaci np. frakcji kokosowej, oliwy z oliwek itd.itd, czyli generalnie nie różni się składem od zwykłego mydła do mycia ciała, a jeżeli nie różni się od mydła to znaczy, że odczyn takiego mydła do włosów pozostaje zasadowy i nasze włosy po zastosowaniu mogą być tępe, sztywne i pozbawione blasku.

Dlatego moi drodzy, być może byliście rozczarowani efektem, jaki pozostawał po zastosowaniu mydła do włosów, ale ze względu na duże korzyści płynące z zastosowania szamponu w kostce, gorąco zachęcam do jego przetestowania 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *