Rezerwat Natury

OLEJ Z PESTEK MALIN – CO WYRÓŻNIA GO SPOŚRÓD INNYCH, ZNANYCH OLEI?

Olej z pestek malin możesz zakupić tutaj.

Używając oleju z pestek malin zastanawialiście się pewnie, dlaczego kilka osób o różnych problemach skórnych używa jednego i tego samego produktu. Moim zadaniem będzie dzisiaj poszerzyć Waszą wiedzę na temat tego świetnie sprzedającego się oleju 

Dużą rolę w oleju z pestek malin odgrywają nienasycone kwasy tłuszczowe, dzięki którym skóra staje się bardziej gładka, nawilżona oraz miękka. Jako, że w grupie NNKT znajdujących się w oleju z pestek malin występuje kwas omega 3 (kwas alfa linolenowy) oraz omega 6 (kwas linolowy) to olej ten stał się niezwykle cenny. Dlaczego? Dzieje się tak ponieważ produkty zawierające dużą ilość kwasów omega 3 i 6, uznane zostały za najmniej komedogenne, więc co za tym idzie zmniejsza się możliwość powstania zaskórników. Kwasy te hamują także procesy odpowiedzialne za tworzenie się brązowego barwnika w skórze, a jednocześnie działają rozjaśniająco i wyrównują koloryt skóry.

Dlatego też olej z pestek malin można wykorzystać do skóry trądzikowej, zarówno w przypadku skóry tłustej, jak i suchej bez obaw o podrażnienia, czy przesuszenia cery, jak również w przypadku blizn, czy w przypadku pielęgnacji skóry po lecie, aby zapobiec negatywnym skutkom, które mogą pojawić się po opalaniu, jak np. przebarwienia.

Dodatkowo olej posiada witaminy A oraz E, które pomagają w uelastycznieniu skóry twarzy, opóźniają proces starzenia się skóry, działają silnie regeneracyjnie oraz ochronnie, dlatego produkt wykorzystuje się przy np. pielęgnacji skóry dojrzałej, ze zmarszczkami, wrażliwej, alergicznej i wymagającej regeneracji.

Olej z pestek malin bardzo często wykorzystuje się do wyrównania koloru skóry i poprawie jej kondycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *