Rezerwat Natury

JAKI RODZAJ GLINKI DO JAKIEJ CERY WYBRAĆ? RODZAJE I ZASTOSOWANIE GLINEK W NASZEJ PIELĘGNACJI.

Dzisiejszy wpis poświęcony będzie bardzo lekkiemu i przyjemnemu tematowi 🙂 Dowiecie się, jakie rodzaje glinek możemy spotkać na rynku i którą glinkę wybrać. Dowiecie się także do czego możemy taką glinkę wykorzystać i jak dokładnie ją stosować 🙂

Na co powinniśmy zwrócić uwagę kupując glinkę kosmetyczną? Starajmy się wybierać produkty, w których w składzie jest 100% glinki (takie najczęściej znajdziemy w proszku) lub takie, które mają tej glinki w swoim składzie, jak najwięcej. Do produkcji takiego kosmetyku nie są potrzebne żadne spieniacze, emulgatory, dodatkowe barwniki, substancje zapachowe i chemiczne. Sama glinka jest naturalnego pochodzenia składnikiem i w zależności od rodzaju, świetnie radzi sobie z przekazywaniem potrzebnych minerałów skórze.

Glinki kosmetyczne są niezwykle uniwersalnymi kosmetykami. Można stosować je zarówno do stosowania na twarz, jak i na ciało, ale nadają się również do mycia twarzy, włosów, a nawet zębów. Przy usuwaniu glinki z twarzy i ciała sprawdzają się najlepiej delikatne, naturalne gąbki lub bawełniana ściereczka zmoczona w letniej wodzie. Jeżeli takowych nie mamy usuwamy glinkę za pomocą dłoni i wody.

Do najpopularniejszych glinek należą:

– Glinka błękitna (bentonitowa)  powstała ona z popiołu wulkanicznego. Posiada działanie oczyszczające i osuszające. Świetnie sprawdza się przy cerze tłustej, skłonnej do wyprysków i trądziku, łojotokowej, z egzemą i łuszczycą. Bardzo dobrze wchłania nadmiar sebum, zanieczyszczenia i obumarły naskórek, zwęża pory. Stosuje się go także do walki z cellulitem.

– Glinka zielona – o działaniu oczyszczającym, ściągającym, odkażającym. Nadaje się do skóry tłustej, z trądzikiem, łojotokiem, egzemą i łuszczycą.

– Glinka żółta – również znajduje zastosowanie przy pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej, ale również mieszanej i dojrzałej.

– Glinka biała (kaolinowa) – należy do najbardziej łagodnych i delikatnych. Stosuje się przy pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej, zmęczonej i ze zmarszczkami. Poprawia koloryt skóry, działa ściągająco na rozszerzone pory, odżywia i wygładza skórę.

– Glinka czerwona – odmiana glinki białej. Posiada właściwości normalizujące i oczyszczające. Przystosowany do skóry mieszanej i tłustej, również wrażliwej, ale łagodzi także objawy trądziku różowatego i zamyka rozszerzone naczynia krwionośne.

– Glinka różowa – to połączenie dwóch rodzajów glinek (białej i czerwonej) o działaniu ściągającym , wzmacniającym, kojącym i odprężającym. Ten rodzaj glinki nadaje się zarówno do skóry suchej i mieszanej, jak również do wrażliwej ze skłonnością do podrażnień i alergii.

– Glinka Ghassoul – marokańska glinka, która absorbuje nadmiar wydzielanego sebum, matuje i odświeża. Świetna dla cery mieszanej, tłustej i trądzikowej.

– Glinka fullers earth – znana z właściwości odtłuszczających i wybielających, dzięki temu stosuje się ją w walce z przebarwieniami. Polecana także do cery mieszanej i tłustej. Posiada delikatne właściwości peelingujące.

– Glinka z kanadyjskiego lodowca – poprawia ona koloryt i krążenie skóry, świetnie nawilża i nawadnia. Polecana do każdego rodzaju skóry.

– Glinka Fioletowa – tak, również możecie spotkać na rynku polskim glinkę fioletową 🙂 jest to glinka o właściwościach poprawiających kondycję oraz ogólny wygląd naszej cery. Można stosować ją do skóry suchej, wrażliwej, delikatnej, ale także normalnej i mieszanej. Posiada właściwości zabliźniające, odżywcze, rozświetlające oraz poprawiające sprężystość skóry.

Jeżeli zastanawiasz się gdzie w Twojej pielęgnacji znajdzie się miejsce na glinkę kosmetyczną, to podpowiadam, że można użyć ją zamiast maseczki, a więc maksymalnie 2-3 razy w tygodniu po dokładnym oczyszczeniu skóry twarzy. Glinki są niezwykle wydajne, wystarczy wymieszać jedną łyżeczkę produktu z ciepłą wodą, mlekiem lub ulubionym hydrolatem do uzyskania konsystencji papki. Taką gotową ,,maseczkę” możemy nałożyć za pomocą pędzelka lub opuszków palców i pamiętajmy aby nie dopuścić do zaschnięcia takiej mieszanki na twarzy. W tym celu spryskujmy nałożoną na twarz glinkę wodą lub hydrolatem, aby glinka była cały czas wilgotna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *