Rezerwat Natury

CZYM WYRÓŻNIAJĄ SIĘ PEELINGI ENZYMATYCZNE OD MARKI E-FIORE?

Peelingi enzymatyczne e-Fiore kupisz tutaj.

Jako, że niedawno wprowadziłam do sklepu wybraną grupę kosmetyków marki e-Fiore to stwierdziłam, że warto zainteresować się zwłaszcza peelingami enzymatycznymi tej firmy. Wiele osób pyta się i sięga po peelingi enzymatyczne, dlatego przed zakupem peelingów marki e-Fiore musicie wiedzieć o kilku istotnych rzeczach.

Do wyboru mamy dwa peelingi enzymatyczne w proszku: pierwszy – z witaminą C i granatem – drugi – z kwasami owocowymi. Oba produkty oparte są m.in na: bromelainie, czyli enzymie pochodzącym z pnia ananasa oraz papainie, czyli enzymie pochodzącym z papai. Dodatkowo w obu produktach pojawia się kwas askorbinowy, czyli witamina C oraz kwas alginowy, dzięki któremu skóra staje się bardziej zregenerowana. Dodatkowo kwas alginowy świetnie radzi sobie z zagęszczeniem produktów.

Dzięki takiej ilości kwasów peelingi świetnie sprawdzą się przy rozjaśnianiu plam słonecznych, przebarwień, przy wyrównaniu kolorytu twarzy, ale także przy leczeniu zmian trądzikowych i skórze zmęczonej, również skórze ze zmarszczkami.

Jednakże zawarte w peelingu kwasy dyskwalifikują nas jednocześnie do kompozycji skóry na słońce, czy pójścia na solarium. Przez około 3 dni po zastosowaniu peelingów marki e-Fiore nie powinniśmy wystawiać skóry na promienie UV. Dlatego najbezpieczniej jest używać tych peelingów w okresie jesienno – zimowym.

Co również istotne. Peelingi enzymatyczne e-Fiore są sproszkowane, a więc trzeba połączyć je z wodą aby móc następnie zaaplikować produkt na twarz. Producent jednak zaznacza, że najlepszą wodą do połączenia z peelingami jest woda wodociągowa. Woda mineralna ma inny odczyn ph, co może spowodować zaburzenie działania enzymów znajdujących się w peelingach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *