Rezerwat Natury

SERIA WZMACNIAJĄCA, CZYLI WIĘCEJ O FIOLETOWEJ SERII OD MARKI VIANEK

Seria wzmacniająca, czyli więcej o fioletowej serii od marki Vianek

Seria wzmacniająca, czyli fioletowa seria od Vianka powstała z myślą o skórze naczynkowej, z widocznymi pajączkami, zaczerwienionej oraz wrażliwej, ja natomiast polecam ją również jako ochronę skóry z przebarwieniami. Dlaczego?

Krem wzmacniający na dzień zawiera m.in. tlenek cynku oraz chromu, to powoduje, że krem uzyskuje odcień delikatnej zieleni, która będzie odpowiadała za wyrównanie koloru skóry, jak i za maskowanie nieestetycznie wyglądających ,,pajączków”. Takie połączenie, co niezwykle ważne jest w profilaktyce skóry wrażliwej, stanowi naturalną ochronę przeciwsłoneczną. Składnikiem, który ma również zadbać o skórę zaczerwienioną jest ekstrakt z borówki brusznicy.

W kremie wzmacniającym na noc natomiast pojawia się azeloglicyna, czyli pochodna kwasu azelainowego znanego z walki z przebarwieniami i nie tylko. Azeloglicyna wykazuje działanie łagodzące, co powinno przyczynić się do zmniejszenia zaczerwienień. Składnikiem aktywnym w kremie, który odpowiada m.in za redukcję widoczności pękających naczynek jest ekstrakt z nasion kasztanowca.

W obu kremach pojawia się także olej ze słodkich migdałów oraz olej z nasion czarnej porzeczki, które pomogą w pielęgnacji, delikatnej już skóry naczynkowej. Olej z czarnej porzeczki wpłynie także na kondycję skóry i będzie działał antyoksydacyjnie.

W celu uzupełnienia pielęgnacji cery naczynkowej powstał enzymatyczny żel myjący z dodatkiem bromelainy, czyli enzymu pochodzącego z pnia i owocu ananasa. Odpowiada on za usunięcie obumarłego naskórka bez dodatkowego podrażnienia skóry. Czarna porzeczka zawarta w kosmetyku to źródło witaminy C o działaniu rozjaśniającym, a rumianek nada produktowi dodatkowej delikatności.

Seria wzmacniająca posiada również płyn micelarny i tonik 2 w 1. Ze względu na niskie ph produkt jest bezpieczny nawet dla delikatnej i wrażliwej skóry. Głównym składnikiem, który odpowiada za zmniejszenie widoczności naczynek jest źródło witaminy C i rutyny, czyli czarny bez. Produkt zawiera również kwas migdałowy, który pomoże w wyrównaniu koloru naskórka i wygładzeniu drobnych zmarszczek.

Jak już wcześniej wspomniałam produkty z serii wzmacniającej, dzięki swoim rozjaśniającym właściwościom nadadzą się także do pielęgnacji skóry z przebarwieniami. Pełny zestaw kosmetyków pomoże w delikatnym złuszczeniu i regeneracji naskórka oraz w maskowaniu naczynek i przebarwień, a np. krem na dzień ochroni skórę przed promieniami słonecznymi. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *