Rezerwat Natury

OLEJ JOJOBA

Olej jojoba możesz zakupić tutaj.

Olej jojoba jest rodzajem wosku i należy do bardziej znanych substancji. Charakteryzuje się żółtym zabarwieniem i jest niesamowicie odporny na wysokie temperatury oraz utlenianie. Ze względu na swoją stabilność ten rodzaj oleju stosuje się w celu np. przedłużenia trwałości produktów.

Olej jojoba należy do typu olejów lekkich, szybko wchłaniających się, dzięki czemu sprawdzi się on w przypadku nawet bardzo tłustej skóry. Dodatkowo olej ten nadzwyczaj świetnie przypomina ludzkie sebum, co pomaga zachować skórze jej naturalną równowagę i nie zaburza funkcjonowania gospodarki wodno lipidowej skóry. Te wszystkie cechy sprawiają, że olej jojoba sprawdzi się w przypadku każdego typu cery. W przypadku skóry tłustej nie sprawi, że stanie się ona bardziej błyszcząca, natomiast w przypadku cery suchej uzupełni jej braki w nawilżeniu.

Dzięki witaminom E i F, a także dzięki skwalenu zawartym w oleju, produkt dobrze radzi sobie ze skórą zniszczoną, objętą egzemą, łuszczycą i AZS, ale i ze skórą suchą,  mieszaną, zanieczyszczoną, łojotokową, trądzikową i narażoną na czynniki zewnętrzne.

Olej jojoba wykorzystuje się także w walce z łupieżem i przetłuszczaniem się włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *