Rezerwat Natury

DO JAKIEJ SKÓRY WYKORZYSTAĆ OLEJ Z ARNIKI GÓRSKIEJ?

Do jakiej skóry wykorzystać olej z arniki górskiej?

Olej z arniki (macerat) można kupić tutaj.

Arnika górska to gatunek rośliny z rodziny astrowatych. Najczęściej spotykana jest na terenach górskich oraz podgórskich jednakże jej lecznicze właściwości doprowadziły do wielkiego zainteresowanie tą rośliną, a co za tym idzie do jej nadmiernego pozyskiwania. W rezultacie arnika została uznana za gatunek narażony na wygięcie i objęto ją ścisłą ochroną.

Olej/macerat z arniki od marki Your natural side powstał w procesie marecarcji, czyli inaczej moczenia suchych kwiatów arniki górskiej (w tym przypadku) w oleju słonecznikowym. Olej poleca się do stosowania zewnętrznego w przypadku skóry dojrzałej, mieszanej i tłustej, jak również w sytuacji stłuczeń, widocznych krwiaków i siniaków, obrzęków oraz opuchnięć, widocznych i pękających naczyń krwionośnych, a nawet w przypadku ugryzienia przez owady. Dlaczego?

Zasługą tych wszystkich zastosowań są znajdujące się w roślinie flawonoidy oraz jej pochodne. To one posiadają działanie:

– przeciwzapalne, przeciwgrzybicze i przeciwalergiczne, dlatego olej stosuje się w przypadku skóry z nadprodukcją sebum, czyli olej będzie odpowiedni do skóry mieszanej oraz tłustej,

– działają antyoksydacyjnie, neutralizująco wolne rodniki, czyli olej będzie działał przeciwstarzeniowo,

– uszczelniają naczynia krwionośne, stąd też możliwość stosowania oleju do skóry z kruchymi naczyniami krwionośnymi,

– pobudzają krążenie krwi, przyspieszają gojenie, dlatego olej może być stosowany na skórę objętą siniakami i podpuchnięciami, bliznami po trądzikowymi, nadaje się także do pielęgnacji delikatnej skóry wokół oczu,

I w końcu olej działa łagodząco, dlatego też możemy nałożyć go na pogryzioną przez owady skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *