Rezerwat Natury

OLEJ Z NASION MARCHWI

Olej z nasion marchwi

Produkt zakupisz tutaj.

Pewnie zastanawialiście się już kiedyś, dlaczego niektóre oleje cieszą się tak ogromną popularnością. Co skłania nas klientów, do kupowania takich, a nie innych produktów? Dzisiaj postaram się uzupełnić Waszą wiedzę na temat jednego z lepiej sprzedających się olejów 🙂

Olej z marchwi jest znany głównie z charakterystycznej pomarańczowo – brązowej barwy, która pomaga w wyrównywaniu koloru skóry. Ale, czy na jego temat jesteście w stanie powiedzieć coś więcej?

Jak wiadomo marchew jest rośliną uprawną oraz pospolitym warzywem o słodkawym smaku oraz zapachu, natomiast do stworzenia np. nierafinowanego oleju od marki Your natural side, wykorzystano nasiona marchwi. Niezwykła jest ilość witamin zawarta w samej marchwi, gdyż obok popularnej witaminy A pojawiają się w niej także witaminy z grupy B, C, E, H, K oraz PP, gdzie np. witamina B, czy H nazywana również biotyną, odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie naszej skóry oraz włosów. Taka kombinacja wielu witamin opóźnia procesy starzenia się skóry i powoduje, że skóra staje się bardziej nawilżona oraz elastyczna, dlatego olej polecany jest m.in osobom ze skórą nadmiernie przesuszoną i z widocznymi zmarszczkami. Dodatkowo olej można bezpiecznie stosować do delikatnej skóry wokół oczu.

Olej z nasion marchwi wyrównuje kolor skóry, podtrzymuje działanie gospodarki wodno – lipidowej skóry i działa antyoksydacyjnie, dlatego produkt sprawdzi się wśród osób, które borykają się z nadmiernym wydzielaniem sebum. Możemy wykorzystać taki olej do twarzy, włosów i ciała tuż po nadmiernej kompozycji słonecznej. Takie działania podejmuje się w celu podtrzymania pięknej opalenizny po lecie, regeneracji, ukojenia i nawilżenia, w celu złagodzenia skutków, które mogą pojawić się po opalaniu np. przebarwienia, przesuszenia, czy przyspieszenia starzenia się skóry.

Silne właściwości regeneracyjne oleju wykorzystuje się także do walki z egzemą, łuszczycą, bliznami po trądzikowymi, przebarwieniami oraz plamami słonecznymi.

Produkt zakupisz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *