Rezerwat Natury

NORMALIZUJĄCY TONIK I NORMALIZUJĄCY ŻEL DO TWARZY VIANEK

Normalizujący tonik i normalizujący żel do twarzy Vianek

W ostatnim wpisie przedstawiałam normalizujące kremy do twarzy Vianka. W dniu dzisiejszym ciąg dalszy – uzupełnienie pielęgnacji skóry tłustej, zanieczyszczonej i problematycznej, czyli więcej o normalizującym toniku oraz normalizującym żelu do twarzy marki Vianek 🙂

Jeżeli chodzi o normalizujący tonik to ważną cechą tego produktu jest jego niskie ph. Producent podkreśla, że ph wynosi 3.0, a więc jako produkt uzupełniający codzienną pielęgnację twarzy jest bardzo delikatny (nienaruszający naszej bariery ochronnej skóry). Ze względu na zawartość łagodnych środków myjących w toniku tj. kokamidopropylobetaina, czyli substancja powstała z oleju kokosowego oraz glukozyd decylowy o łagodnych właściwościach myjących sprawdzi się on przy oczyszczaniu resztek makijażu i nie mylić tutaj z usuwaniem makijażu (bo przecież tonik służy przede wszystkim po to, aby tonizować skórę i utrzymać jego naturalne ph).

Składnikami czynnie działającymi w toniku są: wyciąg ze skrzypu polnego, który reguluje wytwarzanie sebum i przyspiesza regenerację zmian skórnych, nawilżający i łagodzący aloes oraz kwas jabłkowy odpowiadający za hamowanie procesu powstawania zaskórników, będzie działał delikatnie rozjaśniająco i zmiękczająco na skórę. Tonik ten zawiera w swoim składzie również olejek z mięty pieprzowej oraz popularne składniki olejków eterycznych, dlatego nie powinny stosować go osoby zarówno uczulone na mentol, jak i na olejki eteryczne.

Co to normalizującego żelu do twarzy, to również posiada te same delikatne środki myjące, co tonik. Jednak składnikami aktywnymi będą tutaj: ekstrakt z kory wierzby białej oraz kwas salicylowy. Jest to niezwykle silne połączenie ze względu na zawartość pochodnych kwasu salicylowego w korze wierzby białej, a więc można powiedzieć, że widzimy tu zespolenie pochodnych kwasu salicylowego z samym kwasem salicylowym. Taki zestaw czynników aktywnych będzie powodował zmatowienie skóry, odblokowanie porów i jednocześnie likwidację zaskórników, a także złuszczenie i poprawienie kolorytu skóry. Również i w tym przypadku na ostatnich miejscach w składzie pojawiają się znane składniki olejków eterycznych, dlatego osoby uczulone na oleje eteryczne nie powinny stosować tego kosmetyku.

W ostatnim wpisie poruszyłam temat normalizujących kremów do twarzy od marki Vianek. Wspomniałam o tym, że kremy normalizujące mogą być zbyt silne i mogą wysuszać skórę mieszaną (zwłaszcza jeśli w cerze mieszanej występuje przewaga skóry suchej). W tym przypadku również produkty poleca się do oczyszczania cery problematycznej i tłustej. Zarówno tonik, jak i żel można stosować na skórę objętą trądzikiem oraz bliznami potrądzikowymi, w celu przyspieszenia gojenia się ran oraz stopniowego wyrównania koloru skóry. To dobry wybór także dla osób chcących zlikwidować brud, nadmiar sebum i zanieczyszczenia z twarzy.

UWAGA: Jeżeli Wasza mieszana cera sprawia Wam kłopoty, macie dosyć z nieciekawymi niespodziankami na twarzy, a boicie się jednocześnie, że normalizujący tonik i żel będą dla Was zbyt intensywne w działaniu, możecie po ich zastosowaniu nałożyć na twarz krem nawilżający. W tym przypadku dobrze sprawdzi się np. krem brzozowy z betuliną od marki Sylveco.

Normalizujący tonik zakupisz tutaj.

Normalizujący żel myjący zakupisz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *