Rezerwat Natury

CZYM JEST DWUETAPOWE OCZYSZCZANIE TWARZY I CZYM RÓŻNI SIĘ OD METODY OCM

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy i czym różni się od metody OCM

Dzisiejszy wpis będzie dotyczył dwuetapowego oczyszczania twarzy i tego czym różni się od metody OCM.

Powiedzmy sobie najpierw, czym jest metoda OCM. Oil cleansing method to oczyszczanie skóry twarzy olejami i tylko i wyłącznie olejami. Jeżeli używamy produktu dodatkowego do oczyszczania skóry, to nie jest to już metoda OCM, a dwuetapowe oczyszczanie skóry twarzy.

Jak sama nazwa wskazuje, na dwuetapowe oczyszczanie składają się dwa etapy:

– Pierwszy, w którym usuwamy makijaż za pomocą: oleju domowej roboty (połączenie oleju bazowego z olejem oczyszczającym), olejku do demakijażu z emulgatorem, który możemy zakupić w sklepie, ale też płynu micelarnego, czy mleczka do demakijażu,

– Drugi etap, to oczyszczanie skóry z resztek zanieczyszczeń za pomocą: żelu myjącego, emulsji myjącej, czy pianki.

Tak oczyszczona skóra jest gotowa do następnych etapów pielęgnacji, czyli nałożenia hydrolatu/toniku, serum, kremu lub oleju.

Dwuetapowe oczyszczanie skóry twarzy jest niezwykle skuteczną metodą na pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń, a dokładne oczyszczenie skóry i dobranie odpowiednich produktów myjących dopasowanych do naszego rodzaju skóry pomoże nam w zachowaniu równowagi hydro lipidowej skóry, a to z kolei skutkować będzie mniejszymi problemami skórnymi, bardziej zwężonymi porami, zmniejszonym wydzielaniem łoju, a nawet zmniejszonym ryzykiem powstawania stanów zapalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *