Rezerwat Natury

WODA MIĘTOWA OD MARKI YOUR NATURAL SIDE

Woda miętowa od marki Your Natural Side

Produkt zakupisz tutaj.

W dniu dzisiejszym przychodzę do Was z kosmetykiem, którego używam od ponad półtorej miesiąca. Jest to jedna z nowości od marki Your natural side – czyli woda z mięty pieprzowej. Wg. Producenta ma ona za zadanie orzeźwiać, pobudzać, koić, łagodzić, oczyszczać oraz regenerować. A jakie ja mam na temat tego produktu zdanie?

Buteleczka z przyciemnionego szkła, z atomizerem posiada 100ml pojemności (w sprzedaży znajduje się także 100ml oraz 200ml w szklanej butelce z nakrętką). Producent kosmetyków zapowiedział także wprowadzenie 30 mililitrowych buteleczek z atomizerem 🙂 Produkt zawiera 100% wody pochodzącej z mięty pieprzowej, która otrzymywana jest w procesie destylacji z parą wodną liści mięty pieprzowej.

Używam tego produktu najczęściej dwa razy dziennie, przed nałożeniem kremu na dzień i po kąpieli, ale jeszcze przed nałożeniem kremu na noc, czyli raczej w formie toniku. Nakładam go także na zmęczone powieki i pod oczy, ale wpadłam też na pomysł spryskiwania nim moich puszących się włosów, tak aby trochę je ujarzmić lub na skalp w celu zmniejszenia przetłuszczania się włosów. Producent podsuwa też inne pomysły na wykorzystanie takiej wody: np. jako odświeżacz do jamy ustnej, ale także w celu złagodzenia zapalenia dziąseł, preparat na potliwe partie ciała lub jako mgiełka do ciała w upalne dni albo po nadmiernej kompozycji słonecznej, do skóry mieszanej, zanieczyszczonej w celu zmniejszenia sebum i złagodzenia stanów zapalnych oraz zaczerwienień. 

Produkt sprawdza się u mnie całkiem nieźle, rzadko kiedy od wprowadzenia wody miętowej pojawiają się u mnie jakieś niespodzianki na twarzy, a jeśli już, to nie są one jakoś mocno widoczne, więc jest to bardzo miłe zaskoczenie. Co prawda nie odczuwam mocnego pobudzenia po użyciu tej wody, ale skóra po niej jest naprawdę delikatna i miła w dotyku. Zapach samego produktu nie jest intensywny, raczej jest bardzo delikatny, po czym zapach nałożony na skórę lub włosy zupełnie się ulatnia. Dla kogoś kto nie przepada za ostrym zapachem mięty może być to dobra informacja. Osoby uczulone na mentol niestety nie będą mogły wypróbować tego produktu..

Jednak jeśli nie jesteście alergikami, a macie problemy z nadmiernym przetłuszczaniem się skóry, z cerą tłustą, problematyczną, trądzikową, mieszaną, podrażnioną lub po prostu macie ochotę wykorzystać go w innych celach (a możliwości wykorzystania hydrolatów jest wiele)  to zachęcam do wypróbowania tego produktu 🙂

Produkt zakupisz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *